Adwentowe Rekolekcje Misyjne

Kleryckie Koło Misyjne zorganizowało w dniach od  13 do 15 grudnia 2013 roku Adwentowe Rekolekcje Misyjne dla dzieci z parafialnych ognisk misyjnych naszej Diecezji. Spotkanie, w którym  wzięło udział 80 uczestników, odbyło się po hasłem „Nadchodzi Boża Radość”, a poprowadzili je klerycy naszego Seminarium oraz animatorzy. Byli także z nami obecni ks. Jerzy Zgoda – Dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Pelplińskiej oraz ks. Marcin Szopiński – Dyrektor Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w naszej Diecezji.
Podczas konferencji i prac w mniejszych grupach uczestnicy poznawali co kryje się pod terminem Boża Radość, wspólnie zastanawiali się jak ją zdobywać, a także w jaki sposób stawać się misjonarzem Bożej Radości w najbliższym środowisku jak i na świecie. Gościem specjalnym była Mellany – pochodząca z Filipin wolontariuszka, która obecnie mieszka i studiuje misjologię w Polsce. To spotkanie pozwolił poznać kulturę tego azjatyckiego państwa oraz zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a także trudną sytuację wielu Filipińczyków po niedawnym uderzeniu tajfunu. W sobotni wieczór odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Były życzenia, kolędy, pierogi i oczywiście Św. Mikołaj, który przyniósł każdemu Małemu Misjonarzowi małą słodką paczkę.
Rekolekcje Misyjne odbywają się w Pelplinie dwa razy do roku. Jest to czas na wspólną modlitwę, naukę i zabawę oraz ciągłe rozwijanie w sobie i w innych świadomości misyjnej.

FacebookTwitter